احمد جمشيديان

برخي مسائل اجازه نداد به پاس بپيوندم

b_150_100_16777215_00_images_stories_ahmad-jamshidian-1904.jpgاحمد جمشيديان را بايد طلايه‌دار فوتبال همدان دانست. هيچ همداني به اندازه او در فوتبال پيشرفت نكرد و مثل او هيچ بازيكن همداني به افتخارات متعدد دست پيدا نكرد. بازيكني كه در اصفهان به‌خاطر شوت‌هاي سنگين، لقب "الكس دل‌پيرو" را از هواداران سپاهاني گرفت و او را در زاينده‌رود با نام "احمد دل‌پيرو" مي‌شناختند.

 

 

 

 

جمشيديان در دوره چهارم ليگ برتر پيراهن ملوان بندرانزلي را به تن كرد. او در اين تيم با هدايت منوچهر درجزي 21 بازي به ميدان رفت و ماحصل اين بازي‌ها زدن 3 گل بود.

 

جمشيديان در دوره‌هاي پنجم، ششم و هفتم 3 فصل متوالي پيراهن تيم راه آهن را بر تن كرد و 82 بازي براي اين تيم به خدمت گرفته شد. او با لباس راه‌آهن 11 گل در ليگ برتر به ثمر رساند.

 

بازي‌هاي درخشان جمشيديان در راه‌آهن موجب شد در نقل و انتقالات تابستان سال 87، انگين فيرات سرمربي سپاهان او را جذب كند. او در طول ۵ سال بازی در این تیم به ۳ عنوان قهرمانی در لیگ برتر و یک عنوان قهرمانی جام حذفی رسید.

 

لوكا بوناچيچ، فرهاد كاظمي و امير قلعه‌نوعي از جمله مربياني بودند كه جمشيديان در سپاهان زير نظرشان فعاليت كرد. استقلال پر آوازه، مقصد بعدي بازيكن همداني بود. جمشیدیان در 12 خرداد ۹۲ با عقد قرارداد یک ساله به تیم استقلال تهران پیوست.

 

جمشیدیان با هزار امید و آرزو به استقلال پیوست تا درخشش تازه‌ای را زیر نظر امیر قلعه‌نوعی مربی محبوب خود كه البته دست آخر با او به مشكل خورد را آغاز کند اما با بدشانسی دچار مصدومیت شد. او پس از آنکه به عنوان جانشین مجتبی جباری به استقلال رفت حرف و حدیث‌های زیادی در این مورد را تحمل کرد اما نتوانست به شرایط دلخواه خود برسد. هافبک سابق سپاهان ابتدا در استقلال مصدوم شد و سپس روی او عمل جراحی صورت گرفت اما ظاهرا یک عمل اشتباه کار دست این بازیکن داد.

 

جمشيديان اگرچه با استقلال روزهاي خوبي را تجربه كرد و حتي در آسيا هم با پيراهن قهرمان قاره به ميدان رفت اما به هيچ وجه بازيكني نشد كه هواداران استقلال و حتي خود او انتظار داشتند. او ابتداي فصل قبل به دلايلي نامعلوم از فهرست استقلال كنار گذاشته شد تا در آبان ماه سال 93 با قراردادي 6 ماهه راهي پيكان شود. اوايل امسال وقتي پيكان چند روز مانده به آغاز ليگ برتر به ليگ يك تبعيد شد جمشيديان نيز فرصت نقل و انتقالات را از دست داد و ترجيح داد در هيچ تيمي پا به توپ نشود.

 

البته او چند روزي در تمرينات پاس همدان آفتابي و حتي شنيده شد جمشيديان با پاس تمام كرده است اما قرار نبود احمد در ليگ يك براي تيم شهرش بازي كند! در اين مورد مصاحبه همين صفحه همدان پيام با جمشيديان را از دست ندهيد.

 

ابتدا از همين روزهاي نه چندان دور آغاز كنيم. قبل از آغاز ليگ يك در تمرينات پاس رويت شديد اما در لباس پاس هيچوقت.

 

ابتدا در اين خصوص كه اين روزها مي‌گويند قرار است جمشيديان به پاس بيايد تاكيد كنم كه من در جريان اين حرف‌ها نيستم و نمي‌دانم از كجا آب مي‌خورد. ابتداي فصل در تمرينات پاس حاضر شده و با داوود مهابادي هم صحبت كردم اما برخي مسائل اجازه نداد به پاس بپيوندم.

 

چه مسائلي؟ آيا براي جمشيديان مباحث مالي اولويت داشت؟

به هيچ وجه مباحث مالي مطرح نبود. پولي كه من از ساير تيم‌ها گرفتم اصلا قابل قياس با پولي كه قرار به گرفتن از تيم‌هاي ليگ يكي بود، نبوده و نيست. به هرحال سرمربي تيم تصميم‌گيرنده است. من نمي‌خواستم در ليگ يك بازي كنم اما پاس داستان متفاوتي داشته و دارد، اين تيم، تيم شهرم است.

 

يعني نمي‌خواستند تو به پاس بيايي؟

احساس كردم آقايان تمايلي ندارند من به پاس بيايم. حضور من به صلاح مديرعامل و سرمربي وقت پاس نبود و آنها راضي به حضور من نبودند. شايد احمد جمشيديان نبايد به پاس مي‌آمد!

 

پس در واقع خودت دوست داشتي پيراهن پاس را به تن كني؟ آن هم در شرايطي كه در ليگ برتر چنين امري رخ نداده بود.

من فوتبال خود را از همدان آغاز كردم. درست است كه در دوران حرفه‌اي هيچوقت در تيم‌هاي همدان نبودم اما در تيم‌هاي پايه شهرم كار كردم و هنوز هم به شهر خود تعصب دارم. من در همدان زندگي مي‌كنم و اگر قرار به كمك به فوتبال استان يا پاس باشد چه در زمين و چه در مستطيل سبز كوتاهي نخواهم كرد.

 

خيلي‌ها مي‌گويند پاس بازيكن بزرگي مثل جمشيديان مي‌خواهد تا موفق شود. به نظر شما اين پاس در ادامه راه ليگ يك حرف براي گفتن خواهد داشت؟

آنها كه مي‌گويند داوود مهابادي با سر و صدا تيم بست بدانند همينكه اين تيم به ليگ دسته 2 سقوط نكند موفق خواهد بود! مهابادي تيم خوبي نبست. بازيكنان خوبي به خدمت پاس در نيامدند، البته در روزهاي پاياني نقل و انتقالات چند مهره خوب به پاس پيوست اما اين تيم در برخي پست‌ها بالانس ندارد و امسال حتي يك بازي خوب هم از پاس نديده‌ايم.

 

حالا كه كادرفني و مديريت پاس تغيير كرده، مي‌توان به حضور جمشيديان در پاس اميدوار بود؟

نمي‌دانم چه اتفاقي رخ دهد، فقط اميدوارم پاس در ادامه راه با كادرفني و مديريتي بومي روزهاي خوبي را تجربه كند. در ابتداي فصل آن مشكلات عجيب براي پيكان به وجود آمد و موجب شد فرصت نقل و انتقالات را از دست بدهم. در نيم فصل اگر پيشنهاد خوبي از ليگ برتر باشد به آن فكر خواهم كرد اما حاضر نيستم به هر قيمتي و در هر تيمي بازي كنم.

 

احمد جمشيديان دلتنگ بازي در استقلال نيست؟

مگر مي‌توان خاطرات خوب حضور در استقلال را به ياد آورد و دلتنگ نشد؟ هر روز به ليگ برتر فكر مي‌كنم. به هرحال اين طبيعت دنياي حرفه‌اي است و امروز آن با ديروزش متفاوت است.البته خيلي اوقات سعي مي‌كنم به گذشته فكر نكنم تا اذيت نشوم.

 

احمد جمشيديان در شانزدهمين روز از ماه مي سال 1984، 26 ارديبهشت سال 1363 در همدان به دنيا آمده است. او در حال حاضر 31 سال دارد و به نظر هنوز مي‌تواند در ليگ برتر بازي كند

****

احمد با تيم سپاهان اصفهان 3 دوره قهرماني در ليگ برتر باشگاه‌هاي كشور را به دست آورده است و يك بار نيز با اين تيم اصفهاني جام حذفي فوتبال باشگاه‌هاي ايران را بالاي سر برده است

****

جمشيديان 4 بازي ملي در كارنامه دارد. او نخستین بازی ملی خود را در یک ديدار دوستانه مقابل تيم ملي اکوادور به انجام رساند. احمد اگر بدشانس نبود تعداد بازي‌هاي ملي‌اش بيشتر مي‌شد

****

احمد جمشيديان علاقه وافري به شماره 20 دارد. او در تيم‌هاي مختلف و بزرگ نظير استقلال تهران و سپاهان اصفهان اين شماره را بر تن كرده است.

****

نام احمد در بين فوتباليست‌هايي به چشم مي‌خورد كه كارت معافيت پزشكي دارند. البته او برعكس خيلي از بازيكنان متخلف به هيچ وجه مشكل سربازي ندارد.

*****

جمشيديان با 3 تيم ملوان بندرانزلي، راه‌آهن شهرري و سپاهان اصفهان در طول 7 فصل از رقابت‌هاي ليگ 175 بار به ميدان رفت و 30 بار نيز موفق به گلزني شد.


 

نظرات   

 
0 #4 امید 1394-11-08 11:58
رییییییییدی
هیچ جا رات نمیدن داری له له میزنی بیای پاس
همون بره خونه از اونجا فوتبال ببین
 
 
0 #3 احمدابراهیمی 1394-10-06 21:56
سلام احمدجاندداداش دوست داریم هنوزبازی قسنگت جلوپیروزی درسال۸۲دراستادیوم تختی تهران که ۳-۲بردیدیادم هستش احمدایراهیمی ووحیدتخت چین
 
 
+2 #2 arash 1394-08-21 03:00
عشق است احمد جمشیدیان. انشاالله بیای پاس همدان.
 
 
0 #1 احمد رضا 1394-08-17 15:11
آخه داره زر می زنه اون وقت که همدان تیم نداشت می گفت اگه همدان یه تیم دسته یک هم بیاره من میام همدان بازی می کنم حالا داره این زرزر ها یو مکنه
 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن