مقاله ها

خانه تکانی تابستانه در پاس

b_150_100_16777215_00_images_stories_img_5103.jpgماراتن جذب بازیکن بین تیم‌های دسته اولی فوتبال کشور هر چند تب‌وتاب لیگ برتری‌ها را ندارد اما از هم‌اکنون بازار داغ نقل‌وانتقالات بین مدعیان لیگ یکی مشهود است.

 

 

به گزارش "همدان فوتبال"، اوضاع یارگیری 20 تیم حاضر در فصل جدید مسابقات لیگ یک به‌گونه‌ای است که پاس را می‌توان در حوالی نیمه دوم جدول مشاهده کرد.این روزها تیم‌هایی نظیر آلومینیوم اراک، ماشین سازی تبریز، مس کرمان، نساجی مازندران، نفت آبادان، آلومینیوم هرمزگان و شهرداری اردبیل فعالیت آشکار در نقل‌وانتقالات لیگ یک و جذب نفرات جدید دارند و پارسه، مس رفسنجان، نفت مسجد سلیمان، گل‌گهر سیرجان، فجر سپاسی شیراز و گیتی پسند اصفهان هم به دور از تب‌وتاب خبری به تکمیل فهرست نهایی خود پرداخته‌اند.


* خروج 10 بازیکن پاس

مجتبی محبوب‌مجاز، جلیل احمدی، مجتبی زارع، محمد برجلو، صمد اکبری، سروش ناصری، امیر مقداد مالکی، سید جلیل احمدی، وحید محمدی و مصطفی سلگی بازیکنانی هستند که با پایان یافتن فصل گذشته لیگ یک توسط مهابادی از تیم کنار گذاشته شدند.


* ابهام در حضور 2 بازیکن

مهرداد بشاگردی و محسن حمیدی 2 بازیکنی هستند که آمدن یا نیامدن آنها به تیم پاس هنوز در هاله‌ای از ابهام است. البته این 2 بازیکن از سایر تیم‌ها پیشنهاد دارند و احتمال اینکه برای تیمی دیگر به میدان بروند وجود دارد.


* حضور 2 بازیکن زیر 23 ساله قطعی شد

مهدی محمدی و محمد مولایی 2 بازیکنی هستند که به عنوان زیر 23 ساله‌های پاس حضورشان قطعی شده است.

در این بین خبری از فریار شهبازی، محمد صبوری و امین شهیدزاده نیست، شهریار خویشوند هم سرباز است.


* ماندگاری 11 بازیکن

وحید جلالی‌نیا، نادر هوشیار، محمدصادق کرمی، سید جمال معصومی، حسین کاظمی، محسن آذرباد، آرمین طلایی‌منش، پیمان نامور، اسحاق سبحانی، سعید خردمند و اکبر بختیاری نفراتی هستند که قراردادشان را تمدید کردند. البته طلایی‌منش در نیم فصل از پاس جدا شد و به راهیان کرمانشاه پیوست اما بازهم برای فصل جدید در ترکیب تیم مهابادی جا دارد.


* جذب 4 بازیکن جدید

میلاد صادقیان و مختار جمعه‌زاده از گل‌گهر سیرجان، سیدرسول حسینی از فولاد یزد و امین پورعلی از راهیان کرمانشاه 4 بازیکنی هستند که پاسی‌ها تاکنون اقدام به جذب آنها کرده‌اند.

البته این روزها نوید پرتویی مهاجم گلزن فصل قبل شهرداری زنجان در لیگ دسته دوم فوتبال کشور هم در تمرینات پاسی‌ها حضور دارد اما هنوز قراردادش را با این تیم ثبت نکرده است.


* دفاع وسط، دروازه‌بان و مهاجم نیاز اصلی مهابادی

داوود مهابادی در کنار بهرام یدی مدیرعامل پاس این روزها سخت به دنبال مذاکره با بازیکنان متعدد هستند. در 10 روز اخیر بیش از 10 بازیکن با پاس مذاکره داشته‌اند که بيشتر لیگ برتری بوده و بالا بودن قرارداد و اینکه بخش عمده آن باید قبل از فصل نقدا پرداخت شود باعث شده تا دست‌اندرکاران تیم قید حضور این نفرات را بزنند.

با این حال داوود مهابادی می‌کوشد تا در پست‌های دروازه‌بان اصلی، مهاجم نوک و سرزن، دفاع میانی و حتی هافبک هم بازیکن جدید و بلکه شاخص و مطرح در فوتبال کشور را جذب کند. با این حال هنوز مذاکرات به جذب بازیکن جدید منجر نشده است.


*بومی‌های مدنظر نیامدند!

اگر حسین کاظمی را به واسطه 8 سال حضور در همدان و ازدواج در این شهر بومی بدانیم با آرمین طلایی‌منش و سید جمال معصومی 3 بازیکن بومی و فعلی تیم پاس در رده سنی بزرگسالان محسوب می‌شوند. با این حال پاسی‌ها به دنبال جذب نوید عاشوری و مهرداد رضایی بودند که این 2 بازیکن ترجیح دادند در لیگ برتر باشند هرچند مهرداد رضایی قول حضور در تیم پاس را در میان اعضای این تیم داده بود اما به محض دریافت درصدی از طلب خود، در اقدامی غیراخلاقی از این تصمیم صرفنظر کرد و رفتن را به ماندن ترجیح داد.

نوید عاشوری هم از ابتدا در تمرینات تیم فولاد خوزستان حضور داشت و با اینکه هنوز با او قراردادی منعقد نشده اما همچنان امیدوار به ماندن در این تیم لیگ برتری دارد.


* بی‌پولی دردسر یارگیری پاسی‌ها

دست‌اندرکاران تیم پاس در حالی باب مذاکره با نفرات مدنظر را باز کرده‌اند که به دلیل بی‌پولی و خالی بودن حساب باشگاه، تاکنون نتوانسته‌اند بازیکن شاخص و مطرحی را جذب کنند.

هر چند لیگ یک برخلاف لیگ برتر به نام و نشان‌ها توجهی ندارد و صرفاً بازیکنان با انگیزه می‌توانند هموارکننده موفقیت تیم باشند اما همین بازیکن با انگیزه که دارای کارنامه درخشان در فصل قبل لیگ یک و یا لیگ برتر هم باشد، پول و قرارداد مالی مناسب می‌طلبد.

خالی بودن حساب پاسی‌ها باعث شده تا تيم دست و پا شکسته در ماراتن جذب بازیکنان جدید حضور یابد و طبیعی است تیم‌های متمول و سرمایه‌دار از پاس پیشی بگيرند.


*آلومینیوم اراک، نساجی و نفت حریفان پاس

این روزها آلومینیوم اراک، نساجی مازندران و نفت آبادان حریفان قدرتمند پاس در بازار نقل و انتقالات لیگ یک هستند. تیم‌هایی که خوب خرج می‌کنند تا بهترین‌ها را جذب کنند. در این رقابت نفس‌گیر تیمی پیروز بازار نقل‌وانتقالات است که بهتر هزینه کند و دست به نقد باشد.


* بازیکن تاپ پول خوب می‌خواهد

این روزها خیلی از دوستداران تیم پاس این انتظار را دارند که مهابادی بازیکنان تاپ و مطرح را در تیمش اضافه کند اما این توقع زمانی به عمل می‌نشیند که پول و اعتبارش تأمین شود.

پاس در حالی به جنگ حریفان در بازار نقل‌وانتقالات رفته که حسابش خالیست و صرفاً به تجربه و تاکتیک نرم و حرفه‌ای مهابادی توانسته تا به اینجا همین 4 نفر را هم جذب کند.


*سیدصالحی و متوسل‌زاده در تیررس پاس

سید مهدی سیدصالحی و امین متوسل‌زاده مهاجمانی هستند که تیم پاس سخت به دنبالشان است اما همین 2 بازیکن از تیم‌هایی نظیر آلومینیوم اراک، مس کرمان، ماشین سازی تبریز و... پیشنهاد وسوسه‌انگیز دارند و تنها گیر آنها برای انتخاب تیم لیگ یکی، اصرار بر حضورشان در لیگ برتر است.

سیدصالحی سخت مورد اعتقاد داوود مهابادی است اما این بازیکن نه‌تنها پیشنهادهای متنوعی دارد بلکه فعلاً به لیگ برتر فکر می‌کند!


 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن